Za nejkrásnější vyhlídkou na Radhošť

Hora Radhošť, 1129 m. n. m.

Radhošť je nejznámější hora v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Měří 1129 metrů a nabízí krásné výhledy na celé Beskydy, Valašsko, Jeseníky a Malou a Velkou Fatru. 

Z pověstí o Radhošťi

Radhošť bývá spojován s uctíváním pohanského boha pohostinnosti, plodnosti a úrody Radegasta. Tento bůh slunce, války a vítězství míval podle pověstí na této posvátné hoře sídlo a lidé zdaleka mu zde přinášeli dary.

 

Tajemné Jeskyně

Masív hory Radhošť je protkán pseudokrasovými pískovcovými jeskyněmi, dlouhými až několik stovek metrů.

Podle další z pověstí bývaly ještě na počátku století tak prostorné, že jimi mohl z Pusteven až na Radhošť projet vůz tažený koňmi. Řada skalních puklin a podzemních jeskyní sváděla i k představám nadpozemských bytostí. Nejznámější jeskyní je puklinová jeskyně Volařka ležící na svahu hřebenu asi 200 metrů jižně od vrcholu u cesty do Rožnova pod Radhoštěm. Kolmá jáma je 2 m široká a 3 m hluboká.

  

Velký Javorník u Frenštátu pod Radhoštěm


Velký Javorník (918 m n. m.) - nejvyšší vrchol Veřovických vrchů, nejzápadnějšího předhůří Moravskoslezských Beskyd. Velký Javorník je ideální startoviště pro paragliding, za chatou je také rampa pro rogála. Výjezd na start autem jen s povolenkou!

Na vrcholu (13 m pod vrvcholem) je Turistická chata Podhorské jednoty Radhošť, která byla postavena v roce 1935. Celoroční provoz, bez ubytování. Známkové místo. Pivo Radegast a kvasnicové pivo Valašský vulkán (v roce 2004).


Valašské muzeum v přírodě 

Valašské muzeum v přírodě je moravský skanzen nacházející se v Rožnově pod Radhoštěm.

Jedná se o druhé nejstarší muzeum v přírodě ve střední Evropě. V roce 1925 jej založili bratři Alois a Bohumír Jaroňkové. Po celý rok v muzeu probíhají akce inspirované folklorem, lidovými zvyky a tradičními řemesly


Ski areál Pustevny

Lyžařský areál Pustevny se nachází 25 km od Vily v Beskydech, a to v nadmořské výšce 620 - 1098 m n. m.

Na Pustevny se dostanete sedačkovou lanovkou z Trojanovic - Ráztoky. Z Prostřední Bečvy pak autem nebo autobusem. V současné době je pro sjezdové lyžování v provozu sjezdovka Lokomotiva. Pro běžkaře je zde k dispozici 53 km upravovaných běžeckých tratí. Areál nabízí v dostatečné kvalitě i další služby jako jsou například restaurace, hotely, občerstvení apod. 


Gibon Park - zábavní park

Nejvíce zábavy a atrakcí pro celou rodinu. Gibon park je místem vhodným pro aktivní odpočinek v příjemném prostředí lesoparku v Rožnově pod Radhoštěm v srdci Beskyd. Zvláštní pozornost věnuje dětem, ale nezapomíná ani na dospělé. Nabízí adrenalinový zážitek pro každého, kdo si chce ověřit svoji fyzickou kondici, zdatnost a zručnost, svoji odvahu a psychickou odolnost.


Adventure Minigolf

Adventure minigolf je oblíbený rekreační i profesionální sport původem ze Severní Ameriky. Spojuje v sobě to nejzajímavější z golfu i minigolfu a je proto ideální rekreační zábavou pro celou rodinu. Pro mnoho dospělých se však stal sportem na celý život.

Adventure minigolf je součástí areálu hotelu Troyer, který se nachází v obci Trojanovice - turisticky vyhledávané oblasti Moravskoslezských Beskyd, jen několik kroků od lanové dráhy na oblíbené Pustevny. Hřiště patří díky své poloze mezi vzrostlými stromy k nejkrásnějším v České republice.

Na rozdíl od minigolfu vás nebudeme nudit šedivými dráhami a plastovými překážkami. Naše hřiště je spíše zmenšeninou golfového hřiště s různými vyvýšeninami, dolíky, boulemi, písečnými pastmi nebo vodními jezírky. Navíc se hraje na vysoce kvalitní umělé golfové trávě.


Koupání

Radegastovy Beskydy nabízí více než jen skvělé možnosti pro turistiku nebo cyklistiku. V horkém parném létu určitě přijde vhod chladná koupel, pokud možno kousek od hotelu. Vybrali jsme pro Vás ty nejzajímavější možnosti ke koupání.


Cyklistika

V Beskydech je řada cyklotras, které mají různou obtížnost zdolávání. Pustevny jsou ideálním výchozím bodem pro cyklisty. Pustevnami prochází spousta oblíbených beskydských cyklotras.